Hakkımızda

Şirketimizi, inanarak büyüyen ve büyürken de bu yolda dürüstlükten ve kaliteden vazgeçmeyen, daima da vazgeçmeyecek bir kurum olarak tanımlarız. 2000 yılından 2013 yılına…

Ticari faaliyetlerine 2000 yılında Bolu’da “Tekniker Beyaz Eşya Servisi” markası ile başlayan firmamız, bu tarihten itibaren inanarak büyümenin de öyküsünü yazmaya başlamıştır. 2000 yılının ilk yarısında küçük bir servis dükkânıyla başlayan ticari faaliyetlerimiz, henüz bir yıl kadar kısa bir sürede 130 m²’lik kullanım alanı olan geniş, ferah ve sektörün tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir işletme vasfına ulaşmıştır.

        Sektöründe dönemin en geniş mekanına sahip olan işletmemiz bu kez kendi bünyesinde kurumsallaşma çalışmalarına hız vermiş ve 2003 Nisanı’nda Tekniker Teknik Tic. San. Ltd. Şti. ismiyle şirketleşmiştir.

        Ticari hayatına başlayalı henüz 3. senesinde yapılan kurumsallık çalışmaları ile şirketimiz Türk Standartları Enstitüsü Kurumundan TSE belgesini almaya hak kazanmış ve Bolu ilinde sektöründeki rekabeti bir çıta daha arttırmayı başarmıştır.

        BÜTÜN BÜYÜK İŞLER KÜÇÜK BAŞLANGIÇLARLA OLUR

        Kalite standartlarını her yıl daha üstlere çıkartmak isteyen şirketimiz büyük başarıların küçük dokunuşlarla gerçekleşeceğini bilerek, kurumsallık çalışmalarının sonucunda sektöründe kaliteli markalar olan Baymak, Elektrolux, AEG, Samsung, Nilfisk Temizlik Makinaları, Fagor Endüstriyel Cihazları ve Arzum   markalarıyla iş ortaklığı yaparak daha geniş bir kitleye hitap etmeyi başarmıştır. Ayrıca servis hizmetlerinde görülmemiş bir yenilik getiren firmamız, bakım ve onarımı şirketimiz bünyesinde gerçekleşen ürünleri, müşterilerimizin emaneti olarak gördüğünden, sektörde henüz tanımı dahi yapılmamış bir hizmetle, bu ürünleri profesyonel sigorta şirketleri tarafından sigortalatarak güvence altına almıştır.

BÜYÜMEYE ISISAN İLE DEVAM

Şirketimize yaptığımız ileri düzey çalışmalar ve sektöre kattığımız yeniliklerle birlikte bir dünya markası olan ISISAN ve bu firmanın nezdinde BUDERUS gibi dev bir markanın hem satış bayiliği ve hem de servis hizmetleri noktasında münhasır anlaşma imzalanarak 2005 yılında büyüme yolunda dev bir adım daha atmış olduk. Bu atılan büyük adım şirketimizin hizmet yelpazesine yeni bir markadan sonra yeni bir şehir ilave etmiş ve 2006 yılında henüz ISISAN A.Ş. ile yaptığımız anlaşmanın ilk yılında, firmamızı Düzce ilinde de hizmet verdirir bir konuma getirmiştir. 2000 yılında küçük bir servis dükkânı olan firmamız böylece 6 yıl gibi kısa bir sürede müşterilerine geniş bir işletmede hizmet veren, bünyesinde dünya markalarını barındıran, bölgesinde ve sektöründe lider bir marka olmuştur.

Bolu ve Düzce illerinde ISISAN A.Ş. nezdinde Daikin, Dreizler, Elco, Dynair, Elicent, Sprovent, Dreizler, Honeywell, Bosch ve Buderus gibi dünya markalarının çözüm ortağı olarak şirketimiz o yıllarda henüz İlimizde ve Düzce’de doğalgazın bir yakıt olarak kullanılmamasına rağmen yatırımlarına bir halka daha ekleyerek doğalgaz sektörüne yatırım yapmaya başlamıştır. Bu aşamada araç filosunu ve personel sayısını ve kalitesini de hızla arttıran firmamız bir yandan da personeline kazandırdığı eğitimleri ile de kurumsal kalitenin kişisel gelişim ile olacağının ayrımında olarak kalite çıtasını da arttırmaya devam etmiştir. Takvimler 2009 yılını gösterdiğinde ise Bolu iline kazandırılan doğalgaz yatırımıyla birlikte Tekniker Teknik Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Rüzgar doğalgaz mühendislik ve taahhüt iş kolunda Geztek Mühendislik Tic.San.Ltd. Şirketini kurarak Bolu’da da doğalgaz firması olarak ilk sıralarda yerini aldı ve Tek Şirketler Grubunun temellerini atmıştır.

2009 yılından itibaren Bolu ve Düzce illerinde 2 farklı şirket yapısına sahip olan Tek Mühendislik Şirketler Grubu servis hizmetlerini Tekniker Teknik Ltd. Şti. aracılığı ile verirken doğalgaz tesisat, montaj, bayilik ve satış hizmetlerini de Geztek Mühendislik Tic. San. Ltd. Şirketi ile vermektedir.

DOĞALGAZ’IN İLK YILINDA BOLU’DA LİDER

2010 yılında doğalgazın Bolu ilinde kullanılır hale gelmesiyle firmamız Bolu ili yetkili doğalgaz dağıtım firması olan BEYGAZ A.Ş.’nin verilerine göre satış istatistiklerinde ilk sırada yer almış ve 2010 yılında istihdam sağladığı 98 kişiyle şirketimiz, ülke ve bölge ekonomisine de değer katmıştır.

        Sektöründe her dönem yeniliği ve başarıyı kendine yol arkadaşı seçen şirketlerimiz 2011 yılında ise ISISAN A.Ş.’nin satış verilerine göre Batı Karadeniz Bölgesinde “LİDER ŞİRKET” başarısını elde etmiştir. Yenilik faaliyetlerine de devam eden şirketlerimiz 2012 yılında iklimlendirme sektörünün devi LG Klima Sistemleri ile hizmet ve ürün yelpazesine dev bir marka daha katmıştır.

        2013 yılında rotasını ülke çapında başarıya çeviren şirketlerimiz çalışmalarını müşteri memnuniyeti odaklı olarak devam etmektedir.